XI Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych

Już jedenasty raz, jak co roku, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych odbył się tradycyjnie w ostatnie piątkowe popołudnie marca,  które w tym roku przypadło na 31 dzień tego miesiąca. Prace nad prawidłowym przebiegiem przeglądu objęła wicedyrektor pani Ewa Biernacka, nauczycielki języka polskiego panie Ewa Dawidczyk i Sylwia Murawska-Oleksińska, a także pani Ewelina Błaszkiewicz, która zajęła się jak zwykle przepiękną dekoracją.

Licznie zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć 3 przedstawienia w językach obcych: w języku angielskim - „Henryk VIII i jego sześć żon” przygotowane przez klasę II k, w języku niemieckim - „Dzień i duchy” zaprezentowany przez klasę II g oraz przedstawiona przez uczniów Gimnazjów Nr 37 „Bajka o Ichneumonie miłującym pokój” w języku esperanto.

Kolejne cztery występy w języku polskim miały bardzo zróżnicowany charakter: dramatyczny, ukazany przez uczniów klasy III b w przedstawieniu „Śmierć Balladyny”, przez satyryczno-kabaretowe występy klasy I g „Na Olimpie”, czy wspomnianych gości w „Cenie popularności”, po pouczające widowisko teatralno-taneczne „Rzecz o Smartfonach” przygotowane według własnego scenariusza przez uczniów klasy I a. Przedstawienia przeplatane były popisami wokalnymi naszych uczennic, spośród których piosenka „Być kobietą” w wykonaniu Martyny Mazurek z klasy II g szczególnie zapadła w pamięci słuchaczy.

To miłe popołudnie dobiegło końca w „Czekoladowym Ogrodzie”-efemerycznej kawiarence obsługiwanej przez uczniów pod opieką pani Edyty Chciuk i pani Sylwii Mróz, a wyczarowanej ręką pani Eweliny Błaszkiewicz.

Zdjęcia w zakładce Galeria 2016/2017

Lipiec 2017